T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Saruhanlı Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Manisa İl Sağlık Müdürlüğü Saruhanlı Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

AĞRI POLİKLİNİĞİ AÇILDI

Güncelleme Tarihi: 08/11/2018

SARUHANLI DEVLET HASTANESİNDE AĞRI POLİKLİNİĞİ AÇILDI
Saruhanlı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. M.Salim BABUŞ yaptığı açıklama da özellikle kanser hastalarının ve kronik ağrısı olanların, Saruhanlı Devlet Hastanesi´nde yeni açılan ağrı polikliniğinde tedavi edilebileceğini,poliklinikte ihtiyaç duyulan tıbbi malzeme ve poliklinik koşullarının sağlandığını ve hastaların hizmetine sunulduğunu ifade etti.
Anestezi Uzmanı Dr. Doğuş UYANIK ise, ağrının tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu, ağrıya neden olan durumun tespitinin ardından kısa sürede tedavi edilebildiğini söyledi.
Saruhanlı Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan ağrı polikliniği hakkında bilgi veren Uyanık, şunları kaydetti: "Yeni açtığımız poliklinik ile hastalarımızla daha yakından ilgilenmek ve elimizden gelen imkânlar dâhilinde hastalara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ağrılar, insan hayatını olumsuz etkiler. Ağrı, yaşam kalitesini etkileyen çok önemli bir konu. Etkeni ne olursa olsun, ağrı tipleri vardır. Çok şiddetli, ani gelişen akut ve çok kronikleşmiş uzun süreli ağrılar olabilir. Ağrı bazen çok önemli bir hastalığın habercisi olup tanı ve tedavinin yönünü çizerken bazen de hayatı çekilmez duruma getirebiliyor. Hekimlik sanatının en önemli unsurlarından biri de ağrıyı dindirmektir. Günümüzde insanların sıklıkla dile getirdikleri sırt ve boyun ağrıları, eklem ve kas ağrıları, kazalardan sonra geçmeyen el, kol, bacak ağrıları, migrenden kaynaklanan baş ağrıları, kanser hastalarının ağrıları ile nedeni belirlenemeyen kronik ağrılar burada uygulanan yöntemlerle tedavi ediliyor."dedi.


Görüntünün olası içeriği: ekran