Haberler

Saruhanlı Devlet Hastanesi İftar Yemeği

Saruhanlı Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine Başhekim Ali Osman Çağlayan, İdari Hizmetler Başkanı Abdulkadir Oran Zeki Baysal, Eski Başhekim Fatma Neslim Yağlı, Aile hekimi Ali Soylu, Tibbi Hizmetler Başkanı Abdulkadir Oran, Sağlık Hizmetleri Derneği Başkanı İbrahim Aydoğan, Tibbi Hizmetler Başkanı Leyla Arıcı, hastane yönetim ve aileleri katıldı.


“RAMAZANDA DARGINLIKLARI GİDERME YOLUNA GİTMELİYİZ”


Saruhanlı belediyesi sosyal tesislerinde düzenlenen iftarda konuşan Saruhanlı Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Osman Çağlayan, “Öncelikle misafirlerimize hoşgeldiniz diyorum. Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Ramazan ayı birlik ve beraberliğin arttığıi manevi dugularımızın arttığı bir aydır. Burada bir arada olmak hepimiz için çok değerli. Böyle zamanlarda aramızda herhangi bir dargınlık, küslük varsa bile bu günden itibaren dargınlıkları giderme yoluna gitmeliyiz. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin.” Dedi.


“HASTANE 20 YIL ÖNCE YETERLİYDİ AMA ŞİMDİ İHTİYACI KARŞILAMIYOR”


Saruhanlı Devlet Hastanesin kuruluşunun 20. Yılı olması nedeniyle, kuruluş gününde iftar yemeğinde toplanmanın daha anlamlı olacağını düşündüklerini ifade eden Çağlayan, “İftar proframı için bu günü tercih etmemizin bir anlamı bulunuyor. 13 haziran 1997 tarihinde hastanemizin hizmet vermeye başladığı ilk gün. Saruhanlı Devlet Hastanemizin açılış yıldönümü bugün. Hastanemiz bugün Saruhanlıya hizmette 20. Yılını doldurmuş oluyor. 20 yıl önce Saruhanlının ihtiyacını güzel bir şekilde karşılayan bir hastane yapılmış olmasına rağmen aradan 10 yıl geçtiği zaman ek bina yapmak ihtiyacı hissedilmiş ve acil servis ek bina olarak yapılarak hizmete açılmış ama aradan bir 10 yıl daha geçti ve şu an biz hala acil servisle ilgili sıkıntılarımızdan bahsediyoruz. Acil servisin yetersizliğinden bahsediyoruz. Ben göreve başlayalı 8 ay oldu ve bu 8 ayda her platformda Saruhanlının yeni bir hastane ihtiyacı olduğunu dile getirdim. Bu ihtiyacı gerekli bütün makamlara ilettim. Zamanla bu sıkıntıyı aşarak Saruhanlıya yeni ve güzel bir hastane kazandırılacağına inanıyorum. Bunun için ne kadar daha zamana ihtiyacımız var inanın bilmiyorum ama kendi düşüncem en fazla 5 yıl içinde Saruhanlı yeni hastanesine kavuşacak ve Saruhanlılı vatandaşlar daha iyi sağlık hizmeti alacaklar. Hastanemizin açılış yıldönümünü de bu şekilde kutladık. Hepinize katılımlarınıdan dolayı teşekkür ederim.” Diye konuştu.

Haber Listesine Geri Dön