Haberler

Hastane Yöneticimiz MHRS Basın Açıklaması Yaptı

SAĞLIĞINIZA ve VAKTİNİZE DEĞER VERİYORUZ

Saruhanlı ’da yaşayan vatandaşlarımızın sağlığına ve vaktine değer veriyoruz. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızın hastanemize merkezi hekim randevu sisteminden (MHRS) randevusunu alarak gelmeye davet ediyoruz. Hastanemize tedavi olmak için gelen tüm vatandaşlarımız bizim için çok değerli ve elbette amacımız kimseyi sağlık hizmeti almadan geri göndermemektir. Hastalarımızın beklentilerine en iyi sağlık hizmetini sunarak cevap vermek istiyoruz ve bunun için, randevu alan hastalarımıza randevu saatlerinde hizmet vermeye ve bekletmemeye gayret ediyoruz. Hastanemizde günlük 350 hastaya ayaktan poliklinik hizmeti veriyoruz. Günlük olarak hekimlerimiz için ortalama 300 randevu kapasitesi tanımlıyoruz ancak hastalarımız bu tanımladığımız randevuların yaklaşık yüzde ellisini (% 50 ) kullanıyorlar. Amacımız bu kapasitenin daha fazla kullanılması ve halkımıza zamanında ve kaliteli sağlık hizmeti vermek.
T.C. Sağlık Bakanlığı, halkımıza daha etkin ve kaliteli sağlık hizmeti vermek amacıyla ülkemizde Sağlıkta Dönüşüm Projesini başlatmış ve bu proje kapsamında Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni ( MHRS ) devreye sokmuştur. Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nin temel amacı poliklinik kapılarında muayene olmak için sıra bekleyen hastalarımızın mağduriyetlerine son vererek, istedikleri hekime istedikleri zamanda muayene olma imkânı sağlamaktır. Hastalarımızın sağlığı kadar zamanları da bizim için değerlidir. Hastanemizde de bu uygulama başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Uygulama kapsamında vatandaşlarımız herhangi bir zamanda randevu alarak hastanemizde mesai saatleri içinde muayene olabileceklerdir. 
Vatandaşlarımızın randevu alma konusunda birçok alternatifi bulunmaktadır. Randevular 182 MHRS çağrı merkezi üzerinden telefonla alınabileceği gibi, hastanemiz WEB sayfası (saruhanlidh.saglik.gov.tr) online işlemler menüsü üzerinden veya akıllı cep telefonlarına MHRS mobil uygulamasını indirerek alınabilir.  Yine hastanemizde muayenesi yapılan ve kontrol önerilen hastalarımız danışma birimimizden kontrol randevularını alabilirler. 

MHRS İLE HER ZAMAN ÖNCELİKLİ ve HERKESTEN ÖNDESİNİZ. 

Vatandaşlarımızın randevu sistemini kullanmalarının, onlara büyük rahatlık sağlayacağını bir kez daha hatırlatıyor ve tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.

Uzm. Dr. Ali Osman ÇAĞLAYAN
Hastane Yöneticisi/Baştabip

 

Haber Listesine Geri Dön